OBKLADY SAPHO – Novinky 2017

Datum: 05.01.2017

Firma Sapho výrazně rozšířila sortiment obkladů. Mezi novinkami je 65 sérií obkladů, dlažeb a mozajek.

Nabídka odpovídá součastným trendům, kde dominují přírodní materiály – imitace dřeva a kamene, ale také betonu a hliněných stěrek. V barvách převládá béžová, hnědá a šedá. Velmi zajímavé jsou také imitace textilií, modrotisku a dekorů s 3D reliéfem. V nabídce jsou také výrazně zastoupeny série připomínající osmnácté století. I přes módní trendy v sortimentu nechybí klasické barevné série s hezkými malovanými dekory.
Klasické čtvercové a obdélníkové obklady doplňují formáty šestihranné, kosoúhlé a zakřivené, které v různých barevných kombinacích vytvářejí velmi zajímavé a neobvyklé vzorce a obrazce.

Z této široké nabídky představujeme výběr sérií, které nás nejvíce zaujaly.

Středomořský styl koupelny navozují série MALLORCA a ANTIC. Obklad Mallorca svým povrchem připomíná hliněnou stěrku, jakoby holou rukou vyhlazenou. Série v pololesku je dodávána v odstínech bílé, světle šedé, krémové, zelinkavé, světle modré a černé. Formát 10x10cm a 6,5x20cm. Série je velice zajímavá a pěkná. Obklad Antic se vzdáleně podobá Mallorce, ale je ve vysokém lesku a formátu 15x15cm. Sérii Antic doplňuje dekor sytě malovaných obrázků z prostředí středomoří.

BIANCO: netradiční formát 25x80cm v odstínu Bianco a Crema s jemnou strukturou připomínající světlý mramor. Tento obklad a dlažbu doplňuje dekor imitující tence nařezané proužky mramoru a dekor s jemnými šestihrannými ornamenty. Koupelna z této série bude působit velice decentně a nadčasově.

Z retro sérií doporučujeme LUSSO. Obklad v základní barvě bílé je doplněn čtyřmi dekory a třemi druhy listel. Základní rozměr obkladu je ve velikosti 25,3x70,6 a je doplněn dlažbou v rozměru 40,2x40,2. Tato série působí velice příjemně a decentně. Za zmínku stojí, že tato série je ve velice zajímavé cenové relaci.

FOREVER - to je série připomínající koupelnu našich prababiček, ale přitom působí velice elegantně a součastně. Formát 15x40cm umožňuje využití i ve velice malých koupelnách, ale samozřejmě ve větší ploše vynikne lépe. Tento obklad lze kombinovat s retro vybavením, ale i s velmi moderním zařízením koupelny. Série Forever vyniká zajímavým a neobvyklým dekorem. Tento je doplněn obklady v barvě bílé, šedé, krémové, tmavě cihlové, černé a petrolejové. Tato série je velice zajímavá a krásná.

Vysoký lesk, formát 25x80 a 3D dekor, to je ATRIUM. Tato série se dodává ve dvou variantách: Bílá – Modrá/Šedá a Béžová – Karamel/Čokoláda. Atrium je zajímavé nestejnoměrným probarvením obkladu, které působí velice moderně. Série je doplněna dvěma dekory, dekor Atocha je výrazný probarvený s 3D strukturou a dekor Atrium je velice jemný, až neznatelný. Oba dekory umožňuji zajímavé a nestandardní řešení koupelny.

Mozajky INTERMATEX – tak trochu netradiční, ale velice pěkné a zajímavé mozajky. Kombinace skla, kovu, přírodního kamene s různými druhy potisku a povrchových úprav. Mozajky Intermatex jsou standardně dodávané ve velikosti 30x30cm podlepené na síti. Většinou skladba mozajek umožňuje řezání na pásky 5, 10, 15, 20cm. Mají široké využití, jako dekor do koupelen a kuchyní, obklady bazénů, ale i designové řešení obytného interiéru.

Velice netradiční rozměr pro obklady = HEXATILE. Šestiboké obklady, to je netradiční řešení pro vaši koupelnu. Nebojte se experimentovat a odměnou vám bude koupelna, kterou jen tak někdo nemá a navíc s velmi neotřelým a zajímavým vzhledem. Hexatile nabízí obklad ve formátu 17,5x20cm. Série nabízí širokou nabídku barevných variant a dekorů, které lze vhodně kombinovat k docílení velice zajímavého vzhledu vaší koupelny.

-